Pogled na del zasneženega grebena od Tolminskega Kuka do Vogla. Spredaj desno Žabiški Kuk, levo Tolminski Migovec, kakor jih je videti z vrha Kobilje glave.
Morda nekoliko preveč besed o imenu, se mi pa zaradi boljšega razumevanja zdi povsem vmesno, ker se Kobilja glava nahaja na južni strani Tolminskih gora in je edina pomembnejša vzpetina izven glavnega grebena na tej strani ter zato imeniten razglednik. Do morja se danes sicer ni videlo, smaragdni trak Soče se je svetlikal doli v dolini, na drugi strani so se meglice dvigovale nad pobočjem Kolovrata in se nad Matajurjem zgostile, da smo njegov vrh lahko le slutili.
Na zahodu se greben Tolminskih gora preko prevala Prehodci nad zatrepom doline Tolminke navezuje na Krnovo skupino.
Najlepše poglede danes pa je ponujal prav greben Tolminskih gora. Od najvišjega Tolminskega Kuka na gosposki in najmogočnejši Vrh nad Škrbino. Nato čez preval Globoko na vrh smučarskega Vogla in dalje proti vzhodu do piramidastega vrha Rodice. Prosojne meglice so nam nekoliko v skrivnost ovile nadaljevanje grebena čez Raskovec do Črne prsti. Od tod dalje pa le še silhuete, ki so se kazale v smeri proti vzhodu
vse do sredogorskega Ratitovca.
Pot na Kobiljo glavo je danes potekala čez severno pobočje navzgor in po južnem navzdol. S planine Lom, kjer poleti s planino Kuk izmenično pasejo in za moj okus izdelujejo najboljši sir, smo se napotili po sprva skoraj vodoravnem kolovozu na severna pobočja, nato pa po travah in skozi slikovit bukov gozd precej strmo na vrh Kobilje glave. Sestopili smo v smeri planine Stador.
Na vsak tako lep dan, preživet v čudovitem okolju in v dobri družbi, se kasneje vedno spominjam z veseljem in z občutkom hvaležnosti, saj vsakomur ni dano ...
Ni komentarjev:
Objavite komentar